Obilježili smo manifestaciju „Zadar čita 2023.“

Autor: Snježana Fain, 28. 3. 2023.

Gradska knjižnica Zadar od 20. do 25. ožujka organizirala je kulturnu manifestaciju „Zadar čita“ s ciljem poticanja čitanja, promocije kulturnih događanja i razvoja publike. Na poziv Knjižnice, i ove godine se manifestaciji priključio veliki broj prijavitelja. Sudjelovalo je 60 prijavljenih sudionika, na različitim lokacijama diljem Zadra i Zadarske županije i održalo više od 150 programa. I naša se škola uključila s nekoliko programa.

22. ožujka 2023. učenici 5. razreda matične škole su s knjižničarkom Danijelom Petani i učiteljicom hrvatskog jezika Dorom Bolonja održali kreativnu radionicu „Vedri straničnici“. Učenici su upoznati s manifestacijom „Zadar čita“, čitali su šale te na kraju izrađivali straničnike s vedrim porukama. Straničnike su izložili na panou, a nagrađen je najljepši straničnik koji je izradila Mareta Miletić. 6. r. PŠ Radovin i učiteljica Gita Negro sudjelovali su 22. ožujka 2023. u manifestaciji ,,Zadar čita 2023." Učenici su poslušali igrokaz Sunčane Škrinjarić „Konzerve“. U igrokazu lik poklanja prijatelju konzervu sa smijehom i taj izum zaista djeluje. Učenici su nakon čitanja teksta sudjelovali u radionici u kojoj su osmislili i izradili konzerve sa smijehom. Prilikom izrade koristili su reciklirane materijale. Učenici su osvijestili koliko je važan smijeh i koje su njegove blagodati. Birala se i najljepša konzerva.
Učenici od prvog do četvrtog razreda Područnog odjela Rtina sudjelovali su u i ove godine u manifestaciji „ Zadar čita“. Aktivnosti su vodile učiteljice Radojka Jović i Jasna Kostović. Učenici su slušali i razgovarali o priči Sunčane Škrinjarić „Priča o dva smijeha“. Ilustrirali su priču i tako iskazali svoje osjećaje o pročitanoj priči. Iznosili su svoja iskustva o tome što ih nasmijava i zašto je dobro smijati se i biti sretan. Zaključili su da je smijeh lijek i da nas smijeh čini sretnijima i zdravijima te da
bismo se trebali što više smijati i nasmijavati druge oko sebe. Svjesne važnosti promicanja čitanja, učiteljice Ljubica Miletić, Ivana Jović i Ana Zekanović te učenici
matične škole od 1. do 4. razreda uključili su se u manifestaciju „Zadar čita“. 22. ožujka 2023. održana je aktivnost „Smiješni šešir“, a sastojala se od izrade plakata na temu smijeha, čitanja i interpretacije šaljivih pjesmica i viceva i za kraj igre „Smiješni šešir“. Aktivnosti su izazvale obilje smijeha koji se orio našom školom.

Obilježili smo manifestaciju „Zadar čita 2023.“

Autor: Snježana Fain, 28. 3. 2023.

Aktivnosti iz školske knjižnice

GODINA ČITANJA

ŠKOLSKA KNJIŽNICA

DAN ZALJUBLJENIH