Projekt Dramski svijet bez granica

Autor: Antonia Strika, 7. 3. 2024.

Projekt Dramski svijet bez granica održao se, 4. i 5. ožujka 2024., u OŠ Voštarnica-Zadar. U projektu su, uz školu domaćina, sudjelovale i OŠ Šimuna Kožičića Benje, OŠ Jurja Barakovića Ražanac, Dječji vrtić Latica i Centar za pružanje usluga u zajednici Mocire.

Okupljeno je devedesetak sudionika koji su bili aktivni i družili se tijekom dva dana. Ovaj inkluzivni projekt ima za cilj promicanje svijesti o emocijama i razvoju emocionalne inteligencije kod djece s teškoćama u razvoju i djece bez teškoća u razvoju. Kroz dramski rad, dramske igre, glazbu, crtanje, snimanje videa te međusobnu interakciju stvara se inkluzivno okruženje gdje sva djeca imaju priliku zajedno učiti, izražavati svoje emocije i razumjeti važnost uloge emocija u međuljudskim odnosima.

Naša škola uključila se drugog dana provođenja projekta 5. ožujka 2024. Program je započeo priredbom koju je vodila logopedinja Dragana Dumić Keanly, a s nastupili su učenici OŠ Voštarnica-Zadar i učenici Jurja Barakovića, Ražanac. Nakon veselog uvodnog dijela, učenici su se družili u holu školu gdje je poslužena i marenda, a zatim su uslijedile dramske radionice.

Učenici OŠ Jurja Barakovića, Ražanac od 1. do 4. razreda (PO Krneza i PO Ljubač,) u pratnji svojih učiteljica Marte Bonato, Irene Miočić, Marije Prović i asistentice Matee Drmić sudjelovali su na radionici s učenicima u pratnji edukacijskih rehabilitatorica Darije Švorinić i Stele Dominis te knjižničarke Danijele Petani. Radionica je uključivala igre upoznavanja i opuštanja, nakon kojih je uslijedilo pričanje priče te druženje učenika i podjela pohvalnica i zahvalnica u završnom dijelu.

Rastali smo se uz pozdrave i želje za ponovnim susretom.

Izvor: Danijela Petani

Osnovna škola Jurja Barakovića Ražanac / Ražanac X 3, HR-23248 Ražanac / os-jbarakovica-razanac.skole.hr / ured@os-jbarakovica-razanac.skole.hr